O pohárové příčky ve svátek

29. září 2006 v 17:56 | Gianluigi Buffon (from Pain)
Na vědomí všem se dává, že FC Bolest ve čtvrtek - na svatého Václava - odehrála pohárový špíl. Jelikož jsem byl (samozřejmě z vlastní vůle) i v tento nádherný sváteční den v práci, komentátorské role se chopil tentokrát Sykin a několika hrubkami (které jsem samozřejmě opravil před zveřejněním na webu) dokázal, že je stejně kvalitní spisovatel jako fotbalista. Tož tu je ten jeho literární skvost (váš Mara):
Bolest - Nasan C

Ve sváteční čtvrtek se mužstvo Bolesti slezlo k prvnímu (a poslednímu) pohárovému zápasu na populárním hřišti na Vranovské ulici. S náhradním gólmanem (díky, Péťo!) a v silně okleštěné sestavě se náš mančaft postavil Nasanu, který rozhodně nebyl složen jen z hráčů "C" týmu. Pilně se rozcvičující soupeř s úžasem sledoval naše zvolna rozhýbávající se vesměs stokilové postavy. Přijali jsme roli outsidera a oprášili jsme slavný prešovský beton - pouze Káza, nazvaný pro svůj heroický výkon Didier Horák se směl občas vysunout. A když se po našem ojedinělém rohu po nádherném nacvičeném signálu prosadil Jarek, rozhodli jsme se již vážně neopouštět vlastní polovinu, či dokonce naši obrannou třetinu. Nasani mohli kouzlit jak chtěli, útočník s desítkou zkoušel finty ala Zidane, ale v první půli jsme byli k nepřekonání.
Ale to sluníčko. Zase kurva pálilo a to věru nebylo dobře. Naše zakouřené plíce pomalu přestávaly stíhat a to byla voda na soupeřův mlýn. Rozebíral naše obranné valy čím dál víc a asi ve 30.minutě se mu podařilo srovnat na 1:1. Želbohu záhy přišla i další branka do naší sítě a když jsme pootevřeli obranu ve snaze nějak náhodně srovnat, Nasan nás nemilosrdně ztrestal a nakonec zvítězil 5:1. Nicméně jsme i bez spousty hráčů základní sestavy podali poměrně slušný výkon.
Sestava: gólman Obr - obrana kulhavý Dub, Jarek, Tom, Milcek, Sykin - hrot Didier Horák