Mizerná koncovka nás stála body

29. dubna 2012 v 22:22 | Sykin st.
V dnešním parném odpoledni sehrála Bolest dva zápasy, našimi soupeři byla béčka Řečkovic a Bosonoh. Sešli jsme se v této sestavě: v brance Jirka L. (nahradil prací zaneprázdněného Radka) - obrana Sykin st., Fuky, Mira - útok Mitch, Káza (oba dva pomáhali i v obraně), Břuch a Kája.

První zápas proti Řečkovicím B byl poměrně vyrovnaný, jediná rozdílná věc mezi oběma mužstvy byla efektivita v koncovce. Zatímco Bolest nedokázala dotáhnout do konce své nadějně rozjeté akce, náš soupeř trestal každou naši chybu, každé přečíslení - a trefoval nemožné - například gól na 1:2 - neuvěřitelně trefený volej. V první půli jsme ještě dokázali na branky soupeře odpovědět, na 1:1 vyrovnával Mira, když po Kájově přihrávce nadvakrát překonal gólmana, důraz se vyplatil! Na 2:2 pak dával do prázdné branky Káza, když zakončoval perfektní kombinaci Mitche a nahrávajícího Káji.

Druhá půle už bohužel další branky z naší strany nepřinesla, trefoval se jen náš protivník, my jsme pokračovali neúspěšné střelbě. Řečkovice nám po pěkných akcích odskočily na 2:4, ke konci, když jsme hru ještě více otevřeli, jsme dostali ještě pátý gól a skóre se zastavilo na konečném výsledku 2:5.

Tým Bosonoh B pak nastoupil proti United (5:5) a hned nato ho čekal zápas s lehce odpočatou Bolestí. Navíc měly Bosonohy k dispozici ještě o jednoho hráče méně než Bolest, dalo se tedy předpokládat, že jim budou ubývat síly rychleji. Jestliže jsem psal, že proti Řečkovicím jsme byli špatní v koncovce, nevím, jakými slovy popsat naši produktivitu proti Bosonohám. Namísto toho abychom po prvních pěti minutách vedli tři čtyři nula, dostali jsme gól po snad první šanci soupeře po rohu. Šancí na srovnání bylo dost, ale přesto - půle 0:1.

Ve druhém poločase jsme se konečně trefili. Dobře hrající Mitch dostal přihrávku od Miry, potáhl si míč doleva a vyrovnal. A za chvilku bylo ještě veseleji, po dalším tlaku Bolesti přiťukl balón Mitch Fukymu a ten se trefil zkušeně do protipohybu gólmana - 2:1. Jenže jak rychle jsme se dostali do vedení, stejně tak jsme o něj přišli - soupeř taky dvakrát skóroval - a pod oběma góly byl výrazně podepsán Sykin st. - nejdřív neuhlídal útočníka, který se pak prosadil přes další bránící hráče a vyrovnal, potom mu smolně prolétl míč mezi nohama, když soupeř střílel z otočky z úhlu - no a rázem bylo 2:3. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat - Sykin st. přihrál vzadu Fukymu, ten se rozběhl, dostal se až před gólmana, ten mu první střelu vyrazil, na druhou byl krátký a výsledek 3:3 už se nezměnil.

Zápas s Řečkovicemi B se hodnotí těžko, soupeř byl lepší o jednoho hráče, který tvořil hru a dával důležité góly na 2:1 a na 3:2. Na druhou stranu - kdybychom dotáhli některé slibně rozjeté akce - mohl být výsledek jiný... Bosonohy B byly rozhodně k poražení, mohli jsme dát úplně v pohodě 10 gólů, jenže jsme spálili spoustu tutovek. Mám pocit, že téměř každou chybu v naší obraně soupeři nemilosrdně trestají, zatímco Bolest má zápasy, ve kterých prostě góly nedává ani z těch nejvyloženějších šancí.

Dnes bych rád vyzdvihl zejména výkon Mitche, který odvedl spoustu práce vepředu a i v obraně byl hodně vidět, Fuky nám zachránil svými dvěma trefami aspoň bod proti Bosonohám - výborná podpora útoku a Mira, dokud mu stačily síly, byl hodně vidět a dal i jeden gól.

Už v sobotu (5.května) hrajeme od 9:00 dva zápasy po sobě, navíc s mužstvy ze špičky tabulky - nejdříve nastoupíme proti Brno City (3.místo - 13 zápasů - 30 bodů), potom proti Špilberku (1. v tabulce - 14 zápasů - 31 bodů). Bolest je momentálně přesně uprostřed (6.místo - 13 zápasů - 18 bodů).